logo-1
Search
Close this search box.

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

در طی زمان و با گذر سن نشانه های جوانی از بین می روند و علائم پیری در بدن مشاهده می شود. ناحیه تناسلی نیز در طی زمان دچار پیری و افتادگی می شود. یکی از راهکارهای جوانسازی واژن استفاده از لیزر مونالیزا تاچ می باشد. جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ از بهترین و کامل ترین تکنولوژی های پزشکی در جهان می باشد که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. فناوری و پزشکی مدرن راهکارهایی را ارائه داده است که بتوانیم روند پیری را متوقف کنیم و روش های جوانسازی کاربردی را ارائه داده است. در ادامه این مقاله می خواهیم بیشتر به روش جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ و کاربردها و مزایا و هزینه آن بپردازیم. با ما همراه باشید.

لیزر مونالیزا تاچ در شیراز

تاثیر هورمون ها بر جوانسازی واژن

ساختار بدن زن و توانایی های تولید مثلی آن در درجه اول به دلیل هورمونی است که به نام استروژن شناخته می شود. در حالی که این هورمون برای سیکل های قاعدگی و فرزندآوری کاملا ضروری است، سطح کلسترول را نیز حفظ می کند، از سلامت استخوان ها محافظت می کند، بر عملکرد مغز از جمله خلق و خو تأثیر می گذارد و پوست را انعطاف پذیر نگه می دارد.
منبع اصلی استروژن در بدن زنان در تخمدان ها تولید می شود. سه نوع اصلی استروژن وجود دارد: استرادیول، استریول و استرون. استرون تنها استروژنی است که بدن پس از یائسگی به تولید آن ادامه می دهد و شکل بسیار ضعیفی از این هورمون است. هورمون ها در جوانسازی واژن فاکتور موثری می باشند.

کاهش استروژن و آتروفی واژن

یائسگی و برداشتن تخمدان ها با جراحی، شایع ترین علل کمبود سطح استروژن در زنان است. علائم سطوح پایین استروژن عبارتند از: قطع قاعدگی، گرگرفتگی، مشکلات خواب، نوسانات خلقی، خشکی پوست، کاهش میل جنسی، مقاربت دردناک و خشکی و نازک شدن واژن. این علائم، به عنوان آتروفی واژن نیز شناخته می شود.
آتروفی واژن به دلیل کمبود استروژن همان چیزی است که باعث خشکی و نازک شدن و همچنین خارش و مقاربت دردناک می شود. بی اختیاری ادرار نیز یکی از عوارض شایع پس از زایمان است. در حالی که رژیم غذایی، ورزش و مکمل ‌ها می ‌توانند با اکثر این علائم مقابله کنند، جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ، می ‌تواند عوارض جسمی یائسگی بر روی واژن، مانند آتروفی واژن را معکوس کنند. این روش جدید از انرژی لیزر برای تحریک تولید کلاژن در بافت واژن استفاده می کند.

لیزر مونالیزا تاچ چیست؟

مونالیزا تاچ نوعی لیزر جوان کننده است. جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ بافت واژن را بازسازی و ترمیم کرده و آن را منعطف می کند. به دلیل افزایش تولید کلاژن و الاستین، به لطف روش لیزر درمانی و جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ، خشکی واژن، بی اختیاری ادرار و آتروفی واژن دیگر بر زندگی شما تأثیر نمی گذارد. مزایای مونالیزا تاچ به همین جا ختم نمی شود. لیزر درمانی مونالیزا تاچ در مطب انجام می شود و حدود پنج دقیقه طول می کشد. بسته به شدت آتروفی واژن، تعداد جلسات جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ که نیاز دارید می ‌تواند متفاوت باشد. بیماران معمولاً پس از یک جلسه درمان متوجه بهبودی می شوند، به طور معمول سه جلسه درمان با لیزر مونالیزا تاچ می تواند موثر باشد.

لیزر مونالیزا تاچ چگونه کار می کند؟

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ یک روش غیر تهاجمی است و نیازی به بیهوشی یا بی حسی ندارد. حرارت لیزر به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند. لیزر مونالیزا تاچ، جریان خون را افزایش می دهد و رشد کلاژن را تحریک می کند و رطوبت و هیدراتاسیون را بدون استفاده از روان کننده ها و هورمون ها بهبود می بخشد. بیماران می توانند پس از لیزر مونالیزا تاچ به فعالیت عادی خود بازگردند.
نتایج قابل توجه تنها پس از 1 جلسه به دست می آید، اما برای اثربخشی کامل، 3 جلسه ضروری است. برخی از بیماران بسته به شدت بیماری ممکن است به 4-5 جلسه لیزر نیاز داشته باشند. هر جلسه لیزر، 30 دقیقه و با فاصله 6 هفته برنامه ریزی خواهد شد.

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ نیاز به بیهوشی دارد؟

هیچ گونه بی حسی یا بیهوشی برای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ وجود ندارد و می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، اگرچه کارهای سنگین بدنی باید به مدت 24 ساعت متوقف شوند. اما پس از لیزر مونالیزا تاچ، رابطه جنسی برای حداقل 2 تا 3 روز توصیه نمی شود.
با لیزر مونالیزا تاچ، زنان می توانند درمان ایمن و موثری را برای بهبود این علائم فیزیکی و کمک به افزایش عملکرد جنسی و سلامت کلی واژن دریافت کنند.

جوانسازی واژن در شیراز

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ برای چه کسانی مناسب است؟

کاندید مناسب جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ عبارتند از:

 • آتروفی، که معمولاً پس از یائسگی رخ می دهد
 • دیسپارونی (درد در هنگام مقاربت)
 • سابقه سرطان سینه، ترومبوفلبیت یا سایر موارد منع مصرف استروژن
 • پاسخ ‌دهی ضعیف به درمان استروژن

کاندیدای نامناسب جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

انجام لیزر مونالیزا تاچ برای موارد زیر توصیه نمی شود:

 • زنانی که عفونت های فعال دارند (کاندیدیاز، تبخال یا تبخال تناسلی و غیره)
 • ضایعات تشخیص داده نشده
 • بارداری یا 3 ماه بعد از بارداری
 • سابقه پرتودرمانی در ناحیه درمان
 • بیمارانی که جراحی ترمیمی لگن انجام داده اند
جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

نکات مهم در رابطه با لیزر مونالیزا تاچ

 • مدت زمان انجام جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ چیزی حدود 3 الی 10 دقیقه می باشد.
 • در مورادی که لیزر داخل واژن مورد نیاز باشد به بی حسی و بیهوشی نیازی نیست اما در مواردی که جراح زیبایی زنان عمل لابیاپلاستی می توان از کرم های بی حسی موضعی استفاده کرد.
 • این عمل کاملا سرپایی بوده و هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد اما توصیه می شود به مدت یک هفته از رفتن به استخر و برقراری رابطه جنسی خودداری شود.
 • لیزر مونالیزا تاچ علاوه بر موثر بودن از نظر امنیت بسیار بالا است و این امنیت را مدیون تکنولوژی خاص این دستگاه می باشد.

مونالیزا تاچ چه علائم یا نشانه هایی را می تواند درمان کند؟

 • مقاربت دردناک (دیسپارونی)
 • خشکی و ناراحتی
 • سوزش و خارش و خشکی واژن
 • استرس یا بی اختیاری خفیف ادرار
 • خروج هوا از واژن
 • شلی واژن در اثر زایمان طبیعی
 • درمان زگیل تناسلی
جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ در شیراز

آیا می توان از لیزر مونالیزا تاچ برای درمان لیکن اسکلروزوس استفاده کرد؟

لیکن اسکلروزوس یک بیماری خود ایمنی با علت ناشناخته است. این بیماری در زنان به صورت لکه های سفید روی پوست اطراف فرج ظاهر می شود که منجر به خارش و ایجاد دیسپارونی می شود. لیکن اسکلروزوس مسری نیست. اگرچه علت دقیق لیکن اسکلروزوس ناشناخته است عوامل خطر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • ژنتیک
 • خودایمنی
 • عفونت
 • هورمون ها
 • تغییرات پوستی

آیا درمان مونالیزا تاچ عوارضی ایجاد می کند؟

در اکثر خانم هایی که برای جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا تاچ اقدام کرده اند عوارضی مشاهده نمی شود. اما ممکن است برخی افراد عوارض جانبی جزئی و موقتی مانند خونریزی خفیف واژن، ترشحات واژن، حساسیت، خارش یا سوزش را تجربه می کنند. در صورتی که این عوارض را پس از درمان مشاهده کردید و نیاز به مشاوره آنلاین با بهترین متخصص زنان در شیراز داشتید می توانید از طریق سامانه ماوراطب با دکتر فاطمه موحد در ارتباط باشید و سوالات خود را مستقیما با پزشک در میان بگذارید.

dr-fatememovahed

دکتر فاطمه موحد

دارای بورد تخصصی در رشته زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. همچنین دکتر موحد عضو انجمن علمی جراحان و متخصصان زنان ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *