logo-1
Search
Close this search box.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

مراقبت های بعد از تزریق چربی واژن چه اهمیتی دارد؟ آیا باید حتما این نکات را رعایت کرد؟ این موارد مراقبتی برای حفظ نتیجه تکنیک و ماندگاری آن نیز موثر هستند و بهتر است که همه زیباجویان این موارد را بشناسند و به رعایت آن ها اهمیت دهند. در این مقاله به طور کامل مراقبت های ضروری را توضیح دادیم.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

مراقبت های ضروری بعد از تزریق چربی به واژن

برخی از اقدامات بعد از تزریق چربی به واژن کاملا ضروری هستند و تاثیر بسیاری بر نتیجه این تکنیک دارند و به همین دلیل نیاز است که شما حتما به عنوان کاندید این تکنیک آن ها را بشناسید و رعایت کنید. به عنوان مثال:

·        پس از تزریق چربی به واژن، برای بهبود ترمیم بافت ‌ها، استراحت کافی لازم است. سعی کنید فعالیت‌ های سنگین را برای مدتی از برنامه خود حذف کنید.

·        در روزهای اول پس از تزریق، لباس زیر نخی استفاده کنید تا دچار بوی بد واژن و عفونت نشوید.

·        برای کاهش التهابات و جلوگیری از ایجاد عفونت، برای شما داروی مسکن و ضد التهاب و آنتی بیوتیک تجویز می‌شود که باید طبق دستور پزشک مصرف کنید.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن

برخی نکات مراقبتی را تمامی افراد بعد از تزریق چربی به واژن باید رعایت کنند. در ادامه به این نکات بیشتر می‌پردازیم تا با آن ها آشنا شوید.

تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی

تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی بعد از تزریق چربی به واژن بسیار مهم است. برای خشک نگه داشتن واژن پس از شستشو، از پد تمیز یا دستمال نرم استفاده کنید. در حین خشک کردن این ناحیه نیز، احتیاط کنید که فشار زیادی وارد نکنید. سعی کنید به هیچ عنوان بعد از استفاده از سرویس بهداشتی، ناحیه تناسلی را خیس نگذارید و حتما خشک نمایید تا آلودگی در این منطقه ایجاد نشود.

مصرف مرتب و به موقع داروهای خوراکی و موضعی

پزشک شما بر اساس وضعیت و نیازهای شما، داروهای مورد نیاز را تجویز خواهد کرد. این داروها برای درمان التهاب و همچنین جلوگیری از بروز عفونت تجویز می‌شوند و باید در زمان مناسب و طبق دستور پزشک استفاده شوند.

عدم مصرف الکل و دخانیات

پس از تزریق چربی به واژن، توصیه می‌شود الکل و دخانیات را به مدت معینی کنار بگذارید. مصرف این دو مورد، التهابات را در بدن تشدید می‌کند. همچنین مصرف نوشیدنی های الکلی باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و باعث می‌شود که جای زخم های تزریق دیرتر بهبود یابند.

پرهیز از رابطه جنسی 

پس از تزریق چربی به واژن، توصیه می‌شود تا زمانی که بهبود کامل را تجربه نکرده‌اید، از رابطه جنسی خودداری کنید. برقراری رابطه جنسی باعث تحریک و فشار بر روی واژن می‌شود و در فرآیند بهبودی خلل ایجاد می‌کند.

رژیم غذایی مناسب و سالم

بعد از تزریق چربی به واژن، رژیم غذایی سالم و مناسب می‌تواند به فرآیند بهبودی و ترمیم این نواحی کمک کند. سع یکنید در این دوران از مواد غذایی که ماهیت ضد التهابی دارند مانند ماست استفاده کنید.

پروتئین‌ها برای ترمیم و بهبود بافت‌ها بسیار مهم هستند و شما باید آن ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید. همچنین یکی از مهمترین مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن این است که باید آب فراوان بنوشید و در مقابل مصرف نوشیدنی ها با قند مصنوعی را کاهش دهید.

پرهیز از نشستن و رانندگی طولانی مدت

بعد از تزریق چربی به ناحیه واژن، از نشستن و رانندگی طولانی مدت بپرهیزید تا به فرآیند بهبودی خود کمک کنید. نشستن طولانی باعث فشار و ایجاد تورم و التهاب در ناحیه تزریق می‌شود.

عدم استفاده از آب گرم برای استحمام و شست و شو

استفاده از آب گرم برای استحمام بعد از تزریق چربی به واژن، موجب می‌شود تا چربی ها کمی شل بشوند و ممکن است که تغییر حالت دهند و از جای خود حرکت کنند. استفاده از آب سرد برای شستشو در روز های اولیه سبب می‌شود تا التهابات نیز کاهش پیدا کند و در مقابل استفاده از آب گرم نیز بر مقدار التهابات و تورم می‌افزاید.

پرهیز از فعالیت سنگین

پس از تزریق چربی به واژن، پزشک شما توصیه می‌کند تا از فعالیت ‌های سنگین خودداری کنید.

فعالیت‌های سنگین می‌توانند باعث تعریق و رطوبت بیشتر در منطقه تزریق چربی شوند. همچنین فعالیت‌های سنگین ممکن است ریسک آسیب و مشکلاتی مانند خونریزی، التهاب را افزایش دهند.

پوشیدن لباس مناسب و آزاد

پس از تزریق چربی به واژن، منطقه تزریق شده نیاز به تهویه مناسب و جریان هوای دسترسی دارد. در روز های اولیه به هیچ عنوان لباس تنگ نپوشید زیرا جریان هوا در این ناحیه از بین می‌رود. همچنین در نظر داشته باشید که جنس لباس زیر شما نخ و همچنین کمی آزاد باشد که نقاط تزریق دچار ساییدگی و زخم نشوند.

مراجعه به پزشک در صورت خونریزی و بروز هرگونه عوارض غیرطبیعی

اگر بعد از انجام این روش، مواردی چون خونریزی یا هرگونه عوارض غیرطبیعی دیگر تجربه کردید، باید سریعا به پزشک خود مراجعه کنید. معمولا بعد از چندین روز پس از تزریق و رعایت مراقبت های بعد از تزریق چربی به واژن، تمامی علائم رو به بهبود می‌رود و اگر این مسئله به غیر از این بود و همچنان این عوارض وجود داشت و یا شدت یافت، حتما به دکتر تزریق چربی واژن خود اطلاع دهید تا راهکار مناسب را پیش بگیرد.

dr-fatememovahed

دکتر فاطمه موحد

دارای بورد تخصصی در رشته زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. همچنین دکتر موحد عضو انجمن علمی جراحان و متخصصان زنان ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *