logo-1
Search
Close this search box.

لابیاپلاستی در دختران باکره

بسیاری از بانوان مجرد درباره اینکه آیا لابیاپلاستی در دختران باکره انجام پذیر است یا خیر، سوالاتی را مطرح می کنند. ما در این مقاله به طور کامل درباره این موضوع توضیح داده ایم. این مطالب با تایید سرکار خانم دکتر فاطمه موحد، جراح و متخصص زنان و زایمان تنظیم و درج شده اند. لابیاپلاستی در دختران باکره برای زیباسازی واژن انجام می شود که هیچ عارضه خطرناکی به همراه ندارد. اگر این عمل زیبایی توسط پزشک متخصص با تجربه انجام شود، آسیبی به پرده بکارت وارد نخواهد شد. دختران مجرد و باکره هم می‌ توانند این جراحی زیبایی را انجام دهند، زیرا هیچ مشکلی برای باکرگی ایجاد نمیکند. این عمل فقط برای زیباسازی واژن در قسمت خارجی ناحیه تناسلی انجام می شود. پس به قسمت داخلی آن آسیبی وارد نمی شود. عمل زیبایی لابیاپلاستی قبل از ازدواج و از سن 18 سالگی به بعد، برای زیباسازی واژن و زیبایی فرم لابیا ها انجام می شود.

لابیاپلاستی در دختران باکره و مجرد

آیا لابیاپلاستی برای دختران مجرد قابل انجام است؟

انجام لابیاپلاستی در دختران باکره هم امکان پذیر است. در این جراحی زیبایی، هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی‌ شود. به دلیل آن که جراحی زیبایی لابیاپلاستی در بیرون ناحیه تناسلی انجام می‌ شود و اصلا ارتباطی با قسمت هایمن یا پرده بکارت ندارد. پزشکان متخصصی که با تجربه و با مهارت باشند، می توانند بدون هیچ آسیبی این عمل را به درستی انجام دهند و نتیجه ایده آلی را برای فرد رقم بزنند.اگر فردی سابقه رابطه جنسی و از دست دادن پرده بکارت نداشته باشد، می تواند این عمل را بدون استرس و نگرانی انجام دهد. بسیاری از دختران مجرد به دلیل ژنتیک، دارای لابیاهای بزرگی هستند و این اتفاق ممکن است از لحاظ ظاهری برای آنان خوشایند نباشد؛ و یا انجام برخی فعالیت ها مثل دوچرخه سواری، ورزش و … را برای آنان دشوار کند. با توجه به توضیحات ارائه شده، این عزیزان می توانند بدون نگرانی در رابطه با بکارت، برای لابیاپلاستی اقدام کنند.

چرا دختران مجرد نیاز به لابیاپلاستی دارند؟

لابیاپلاستی دختران مجرد برای افرادی که احساس می کنند ظاهر تناسلی خوبی ندارند، مناسب است. در عمل زیبایی لابیاپلاستی که برای ناحیه تناسلی انجام می‌شود، چین و چروک ‌ها برطرف می شوند‌. از آن جایی که دختران باکره هستند و هنوز ازدواج نکرده اند، می توانند نتیجه بهتری از این جراحی زیبایی بگیرند. اگر دختران مجرد بخواهند بدون درد و ناراحتی به یک ظاهر زیبا در ناحیه تناسلی خود برسند، کافی است با تشخیص پزشک متخصص اقدام به لابیاپلاستی کنند.

لابیاپلاستی در دختران باکره ای که از ظاهر واژن خود ناراضی هستند یا اعتماد به نفس پایینی گرفته اند، مناسب خواهد بود‌. انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی برای دختران از سن 20 سالگی به بعد، مانع بزرگ شدن و بد شکل شدن لابیا های مینور و ماژور می شود. دخترانی که در سن جوانی هستند، بهتر می توانند نتیجه این عمل زیبایی را ببینند. به دلیل این که به طور معمول بعد از سن 20 سالگی، دیگر لابیا ها تغییری نمی کنند و ظاهر بعد از عمل را حفظ خواهند کرد.

مزایای لابیاپلاستی برای دختران مجرد

دختران مجرد به طور معمول به خاطر بزرگ بودن یا شکل ناهماهنگ ناحیه تناسلی، نمی توانند لباس های چسبان و دلخواه خود را بپوشند. لابیاپلاستی دختران مجرد کمک می کند تا ظاهر ناحیه تناسلی جمع تر و به صورت دلخواه و زیبا در بیاید. در این حالت دختران می توانند شلوار یا لباس های چسبان دلخواه خود را به راحتی بپوشند. در این حالت دیگر احساس درد یا سوزش بعد از پوشیدن لباس، نخواهند داشت. در ادامه به مزایای بیشتری از انجام جراحی لابیاپلاستی در دختران مجرد اشاره شده است که عبارت هستند از:

·        تصحیح کردن محل خروج ادرار بدون درد و سوزش

·        برطرف کردن بوی بد حاصل از ترشحات به دلیل کوچک کردن و سایز مناسب لابیاها

·        افزایش اعتماد به نفس و زیبا شدن واژن بعد از جراحی لابیاپلاستی

·        پیشگیری از درد هنگام انجام رابطه زناشویی

·        کمک به راحتی و آسودگی دوران حاملگی و زایمان

·        کمک به انجام راحت ورزش هایی مانند دوچرخه سواری بدون احساس درد و سوزش

آیا دخترانی که لابیاپلاستی کرده اند می توانند زایمان طبیعی انجام دهند؟

لابیاپلاستی در دختران باکره نه تنها برای انجام زایمان طبیعی مشکلی ندارد، بلکه دوران بارداری و همچنین انجام زایمان طبیعی را نیز راحت تر خواهد کرد. لابیاپلاستی که جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود، آثار زخمی به جای نمی گذارد و بسیار طبیعی به نظر خواهد رسید. در دوران بارداری، اندازه لابیا ها تغییر می کنند. با این حال دختران مجردی که عمل لابیاپلاستی انجام داده باشند، دیگر در دوران حاملگی تغییر اندازه لابیا نخواهند داشت. اگر هم تغییری وجود داشته باشد محدود و کم خواهد بود. همچنین انجام زایمان طبیعی بسیار راحت و خوب خواهد بود.

جلوگیری از عوارض لابیاپلاستی در دختران باکره

لابیاپلاستی در دختران باکره معمولا عوارضی به همراه ندارد. انجام جراحی توسط بهترین جراح لابیاپلاستی، تضمینی برای انجام موفقیت آمیز و بدون خطر عمل است. اگر متخصص بتواند بیمار را خوب راهنمایی کند، هیچ عارضه خطرناکی به دنبال ندارد. البته پزشک باتجربه بهترین نقطه را از لبیا را برای عمل انتخاب می‌کند تا آسیبی به پرده بکارت وارد نشود. اگر برای جراحی پزشک باتجربه و ماهری انتخاب شود، هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت.

dr-fatememovahed

دکتر فاطمه موحد

دارای بورد تخصصی در رشته زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. همچنین دکتر موحد عضو انجمن علمی جراحان و متخصصان زنان ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *