logo-1
Search
Close this search box.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

لابیاپلاستی به دو صورت لیزر و جراحی قابل انجام است، این موضوع که لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی، موردی است که بستگی به شرایط سنی، ناحیه تناسلی شما و از همه مهمتر تشخیص پزشک متخصص دارد. با این تفاوت که دوران نقاهت روش لابیاپلاستی با لیزر کوتاه تر است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست. در ادامه این مطلب از سایت دکتر فاطمه موحد به توضیحات بیشتری درباره فرق لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی می پردازیم با ما همراه باشید.

لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

لابیاپلاستی به برداشتن کامل یا قسمتی از لابیا مینور می گویند که جهت کوچک کردن و قرینه سازی لبه خارجی یا مینور واژن انجام می شود. در صورتی که لابیاپلاستی با لیزر انجام شود نیازی به بستری و بیهوشی ندارد و به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی قابل انجام است.

انجام جراحی لابیاپلاستی به چه صورت است؟

جراحی لابیاپلاستی در شیراز یک روش جراحی زیبایی زنان است که هم به کانال واژن و هم به بافت های غشای مخاطی آن می پردازد. در این جراحی لبه های واژن کوچک و قرینه می شوند.
جراحی لابیاپلاستی عضلات و بافت ها را سفت و تقویت می کند و در عین حال پوشش اضافی یا آسیب دیده کانال را ازبین می برد. این روش به طور خاص برای تقویت و بهبود عملکرد ساختارهای واژن طراحی شده است.

لابیاپلاستی با لیزر در شیراز

هدف از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر

هدف کلی از انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی بالا بردن سطح رضایت خانم ها و همینطور کاهش میزان درد و خونریزی است. در جراحی لابیاپلاستی با لیزر سر لابیا ها را با لیزر مسدود می کنند. بنابراین از خونریزی زیاد جلوگیری می کنند.

لابیاپلاستی با لیزر برای چه افرادی مناسب است؟

 • خانم هایی که دارای لابیا مینور بزرگی هستند
 • خانم هایی که به علت داشتن لابیا از اعتماد به نفس آن ها کاسته شده است.
 • برای خانم هایی که به علت ورم لابیا در هنگام پوشیدن لباس های تنگ احساس ناراحتی می کنند.

لابیاپلاستی با لیزر و مزیت های آن

لابیاپلاستی با لیزر با انواع دستگاه های لیزر به صورت سرپایی انجام می شود. اگر تغییرات جراحی زیبایی واژن زیاد نباشد، می توان این جراحی را با استفاده از دستگاه های لیزر در مطب انجام داد. در ادامه به بررسی مزیت های لابیاپلاستی با لیزر پرداخته ایم:

 • در لابیاپلاستی با لیزر نیازی به بستری شدن و اتاق عمل نخواهد بود.
 • هزینه کمتری دارد
 • لابیاپلاستی با لیزر درد زیادی ایجاد نمی کند
 • لیزر موجب منعقد شدن سریع خون می شود و به همین علت هیچ خونریزی وجود ندارد.
 • انجام جراحی لابیاپلاستی با استفاده لیزر ایمن تر بوده و نتایج بهتری نسبت به جراحی با تیغ را در بر دارد.
MavaratebGif

مزایای لابیاپلاستی با لیزر نسبت به روش جراحی

در انتخاب روش انجام لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی باید به تفاوت ها و مزیت های آن بپردازیم تا انتخاب مناسب تری داشته باشیم. تفاوت ها و مزایای این دو روش عبارتند از:

تعداد بخیه

در روش لابیاپلاستی با لیزر میزان بخیه ها نسبت به لابیاپلاستی با جراحی بسیار کمتر هستند. همچنین در بیشتر مواقع در زمان استفاده از لیزر از بخیه استفاده نمی کنند.

کیفیت برش

هنگامی که با لیزر لابیا را برش می دهند، برش ها بسیار صاف و مرتب هستند در حالی که ممکن است در روش جراحی این میزان از کیفیت را مشاهده نکنید.

میزان خونریزی

میزان خونریزی در لابیاپلاستی با لیزر در حد چند قطره است ولی میزان خونریزی با جراحی بسیار بالا است.

دوره نقاهت

با توجه به میزان خونریزی که در هنگام برش لابیا به وسیله لابیاپلاستی با لیزر کمتر است، در نتیجه دوران نقاهت در لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی بسیار کمتر است.

لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی؟

یکی از سوالاتی که اغلب افراد می پرسند این است که کدام روش برای آن ها مناسب تر است، لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی؟ بهتر است بدانید که روش انجام لابیاپلاستی با جراحی متناسب با وضعیت جسمی فرد و صلاح دید جراح زیبایی زنان امکان پذیر است.
اما بهتر است بدانید که روش لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی سنتی مزیت های زیادی دارد اما گاهی به تشخیص پزشک متخصص زنان برای برخی افراد جراحی مناسب تر می باشد.

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی

نکات مهم پس از عمل لابیاپلاستی با لیزر

 • بعد از جراحی مستقیما به خانه رفته و استراحت کنید
 • بخیه ها جذبی هستند پس جای نگرانی نیست
 • بلافاصله بعد از عمل نباید رانندگی کنید و این کار بسیار خطرناک است
 • دوش گرفتن در روز اول عمل توصیه نمی شود
 • در روزهای بعد از عمل سعی کنید بیشتر استراحت کنید و کارهای روزمره را با احتیاط انجام دهید.

هدف از جراحی لابیاپلاستی چیست

بانوان که از ظاهر لابیای خود احساس نارضایتی دارند و بزرگی و افتادگی آن را عاملی در کاهش زیبایی ناحیه تناسلی خود می دانند، بیشتر از سایر افراد مایل به انجام جراحی هستند. بزرگی لابیا مینور موجب اختلالات زیادی در ناحیه تناسلی زنان می شود که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش احتمال عفونت واژن
 • نداشتن رضایت و حس مطلوب در روابط جنسی
 • کاهش اعتماد به نفس فرد حین نزدیکی با شریک احساسی خود

شما با در میان گذاشتن مشکل خود با بهترین متخصص زنان شیراز ، دکتر فاطمه موحد، می توانید از این بابت مطمئن باشید که ایشان مناسب ترین فرد برای شنیدن مشکل شما است و می تواند با ارزیابی های دقیق، بهترین راه را برای حل مشکلات شما پیشنهاد دهد.

تفاوت اساسی لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی

بزرگترین تفاوت لابیاپلاستی با لیزر و لابیاپلاستی با جراحی در میزان بهبودی بخیه ها می باشد، دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی و ریکاوری پس از عمل نیز متفاوت است. در لابیاپلاستی با لیزر بیمار بخیه نمی خورد و نقاهت بیمار پس از جراحی معمولا یک روز می باشد، همچنین روش لابیا پلاستی با لیزر به گونه ای است که فرد بیمار طی 24 ساعت می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد.

dr-fatememovahed

دکتر فاطمه موحد

دارای بورد تخصصی در رشته زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشند. همچنین دکتر موحد عضو انجمن علمی جراحان و متخصصان زنان ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *